Geleceğin Futbolcuları: Matías Samaniego

Cambaceres takımının forveti Matías Samaniego, son sezon takımının en çok gol atan golcüsüydü ve bu haftaki Geleceğin Futbolcularının konusu.


13
13 Beğeni
Matías Samaniego

Bu haftaki bölümümüzde sizlere tanıtacağımız futbolcu; Matías Samaniego. 17 Mayıs 1997 yılında Misiones/Arjantin’de doğan futbolcu, Club Defensores de Cambaceres takımında forvet oynamaktadır.

Küçük bir çocukken, futbol eğitimine Estudiantes de La Plata takımında başladı. Daha sonra River Plate’in altyapısına geçen Matías, bu takımlar hariç başka takımlarında alt yapısında oynadı. Örneğin; Brezilyadan bir takım olan Grêmio FBPA, Uruguay’dan CA Peñarol.

Geçtiğimiz sezonun başında 5. lig Takımlarından Cambaceres takımına transfer olan Matías Samaniego burada forvet  olarak oynamaktadır. Ancak çıktığı bazı maçlarda orta saha oyuncusu olarak da gayet iyi bir performans sergilemiştir.


Matias Samaniego Cambasares

Sezonun En İyi Golcüsü

2019-2020 sezonunun başında takıma gelen Matías, ilk haftaları yedek olarak maça çıkarılmıştır. Ancak 4. hafta sakatlanan bir takım arkadaşının yerine geçmesinin ardından, maçtaki performansı takım koçunu etkilemiş ve sezon sonuna kadar tüm maçlarda oynamıştır.

Sezon sonuna kadar 8 gol atan Matías Samaniego, kendi takımı Cambaceres’de sezonun en iyi golcüsü olmuştur.

Matías Samaniego Golleri

İlk iki golü yedekken maça ilk defa çıktığı 4. hafta gelmiştir. Cambaceres’in Puerto Nuevo‘ya karşı oynadığı maçta, Matías maça girmesinin ardından 2 gol atmıştır. Maç Cambaceres’in 5-1 üstünlüğü ile bitmiştir.

Matías’ın ilk golü, Puerto Nuevo’nun defansının topu kaybetmesinin ardından topu alan Matías, hızla sol tarafa koşmuş ve sol ayağını kullanacak gibi kaleciyi şaşırtmıştır. Kalecinin diğer tarafa atlamasının ardından hızla pozisyon değiştiren Matías, sağ ayağıyla golü atmıştır.

İkinci gol ise, Cambaceres kalecisinin uzun bir şutla Puerto Nuevo’nun defansına gönderdiği topu yakalamak için açılan kalecinin hatasını fırsata çeviren Matías, kalecinin üstünden aşırtarak golü atmıştır.

Bu sezonda attığı üçüncü gol ise 6. hafta Juventud Unida karşı oynanan maçta gelmiştir. Cambaceres defansınından gelen topu alan Matías, hızla ceza sahasına koşmuş ve karşı takımın defansını kolayca geçtikten sonra kafasıyla kalecinin üstünden aşırtma bir gol atmıştır. Maç 1-1 berabere bitmiştir.

Bir sonraki golü ise sezonun 14. haftasında Arjentino de Rosario takımına karşı 2-0 Cambaceres’in galibiyetiyle biten maçta gelmiştir. Bu golü ceza sahasının hemen dışından kaleye isabetli sert bir şutla atmıştır.

Matías’ın 5. golü ise sezonun 16. haftasında Cambaceres’in Yupanqui takımına karşı oynadığı maçta gelmiştir. Orta sahadan gelen bir assisti değerlendiren Matías, golü atmıştır. Bu maç Cambaceres’in 2-1 galibiyeti ile bitmiştir.

Sezonun 17. haftasında Puerto Nuevoya karşı oynanan maçta Matías 6. golünü atmıştır. Bu maç 2-0 Cambaceres’in galibiyeti ile bitmiştir. Sağ taraftan gelen bir hava topunun yönünü ayağıyla değiştiren Matías Samaniego golü atmıştır.

Juventud Unida‘da karşı oynanan maçta, sezonun 19. haftasında Matías iki gol atmıştır. Maç 6-1 Cambaceres’in galibiyeti ile bitmiştir. İlk golü 6. golüne benzer şekilde havadan gelen bir topu başarılı bir şekilde kontrol etmesinin ardından gelmiştir. İkincisini ise, karşı tarafın defansından aldığı topu, defansı geçtikten sonra kolayca atmıştır.

Matias Samaniego Cambasares

Matías Samaniego Hakkında Benim Görüşüm

Cambaceres’e gelmeden önce Matías Samaniego Arjantinli taraftarlar tarafından bilinmeyen bir futbolcuydu. Futbolcunun bu sezondaki performansı bütün takım koçlarını ve taraftarı çok şaşırttı.

Zamanlaması, sahada gerektiği yerde gerektiği zamanda olması, top kontrolü, özellikle havadan gelen topları hızlıca yakalaması ve kontrol etmesi ve golleri atarkenki başarısı, herkes için garipti. Çünkü bu yeteneklerdeki bir futbolcu 5. ligden daha iyi bir ligde oynamalı.

Cambaceres ligi sezonun en iyi 5 takımı içerisinde bitirdi ve Matías en iyi golcüleriydi. Matías’ın Cambaceres ile anlaşması 2020 yılının temmuz ayına kadardı ancak Cambaceres’in yoğun uğraşları sonucu, anlaşma 1 yıl daha uzatıbildi. Ancak hem takım yönetiminin hemde taraftarların kesin olarak bildiği birşey var ki, bu yetenekdeki bir futbolcu anlaşmasının bitmesinin ardından 1. veya 2. lig takımlarının birine hızlıca transfer olacak.

Bulunduğu Maçlar 19
Takım Oyuncusu Olduğu Maçlar 15
Yedek Oyuncu Olarak Katıldığı Maçlar 4
Goller 8
Yedekken Katıldığı Maçlar 4
Bulunmadığı Maçlar
Oyundan Çıkarıldığı Maçlar 4
Sarı Kartlar 1
Kırmızı Kartlar

Her hafta yayınlanan Geleceğin Futbolcuları yazılarımız için bizi takipte kalın.

Daha fazla ZupperKafa Spor kategorisi için tıklayınız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
1
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Katılmıyorum Katılmıyorum
0
Katılmıyorum
İlginç İlginç
5
İlginç
Bravo Bravo
5
Bravo
Katılıyorum Katılıyorum
4
Katılıyorum
Zupper Zupper
7
Zupper
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Abnormal Kalem
Beni Facebook; @Abnormal Kalem üzerinden takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.