Geleceğin Futbolcuları: Luciano Fernandez

Bu haftaki futbolcumuz Atletico Lugano'nun vazgeçilmez defansı olan Luciano Fernandez aynı zamanda bulunduğu ligin en önemli defanslarındandır.


15
15 Beğeni
Luciano Fernandez

Bu hafta sizin için seçtiğimiz futbolcumuz, Arjantin 5. Liginin gelecek vadeden en önemli defanslarından biri olan Luciano Fernandez. 22 Şubat 1997 tarihinde Buenos Aires, Arjantin doğumlu genç futbolcu şu anda Atletico Lugano takımında defans oynamaktadır.

Küçük bir çocukken futbol eğitimine 1. Lig takımlarından Huracan’da başlayan ve daha sonra eğitimine 2. Lig takımlarından Atlanta’da devam eden Luciano Fernandez, Atlanta’nın alt yapısına geçmiş ve profesyonel kariyerine de burada başlamıştır.


Luciano Fernandez Atletico Lugano

Luciano Fernandez Golleri

Pandemi nedeniyle lig iptal edilene kadar toplamda 40 maça çıkan Fernandez, toplamda 1 adet  gol atmıştır.

Bu gol, son sezonun 14. haftasında Atletico Lugano’nun Claypole‘a karşı oynadığı maçta gelmiştir. Bu maç 1-0 Atletico Lugano’nun galibiyeti ile bitmiştir.

Maç sırasında sol taraftan kullanılan bir serbest vuruş kale direğinden geri sekmiştir. O sırada ceza sahasının sağ tarafında bulunan Luciano Fernandez, çapraz bir şutla golü atmıştır.

Maçlardaki Performansı

Fernandez, 2018 yılında Atletico Lugano’nun alt yapısına gelmiştir ve aynı yıl takım koçlarının kendisinde bir ışık görmesiyle A takımında oynamaya başlamıştır. Maçlara çıkmaya başladığı andan itibaren koçlara ne kadar mantıklı bir karar verdiklerini kanıtlamış ve maçlarda büyük bir gayret ve harika bir performans göstermiştir.

Genç yaşına rağmen takımın vazgeçilmezlerinden biri olmayı başarmıştır. Öne çıkan özellikleri ise; mizacı, fiziksel kondüksiyonu, oynadığı hava oyunu, üstün seviye top kontrolüdür.

Takımı bu sezon gayet iyi olmasına rağmen bir üst lige yükselememiştir. Ancak ligin ilk beşine girdikleri için bir üst lige geçme şansları hala vardır. Şu anda takımı Atletico Lugano bir üst lige geçecek ikinci takımı belirlemek için oynanan bir turnuvada mücadele etmektedir.

Futbolu çok seven Luciano Fernandez, aynı zamanda üniversitede spor yazarlığı okumaktadır.

Aşağıdaki video’da Luciano Fernandez‘in son sezon maçlarındaki performansını izleyebilirsiniz.Luciano Fernandez Hakkında Benim Görüşüm

Aynı pozisyonda oynayan kendisi gibi birçok futbolcunun aksine, top kontrolü çok üstün seviyede, bunu sıklıkla kullanan takımı maçı kalecinin hava pası ile değil de genellikle kalecinin Fernandez’e attığı pas ile başlatıyor. Böylece takım önde bulunan forvetlere daha kolay ve kesin bir şekilde ulaşıyor ve gol şansları daha da artıyor.

Takım içerisinde oyunu hariç karakteriyle de ortaya çıkan Fernandez, takım arkadaşları ve koçlar tarafından da çok sevilmektedir. Kısa süre içerisinde alt yapıdan yedekliğe daha sonra da A takıma yükselen Fernandez, kısa süre önce takımın ikinci kaptanlığını yapmaya da başlamıştır.

Bence günümüz modern futbolunu benimsemiş futbolcularından biri olarak hızlı oyunu ve top kontrolündeki başarısıyla Luciano Fernandez, gelecekte takımını daha üst liglere taşıyacak. Ancak daha büyük bir ihtimalle kendisini daha iyi takımlarda oynarken göreceğiz.

2019-2020 Sezonu

Bulunduğu Maçlar 17
Takım Oyuncusu Olduğu Maçlar 15
Yedek Oyuncu Olarak Katıldığı Maçlar 2
Goller 1
Yedekken Katıldığı Maçlar
Bulunmadığı Maçlar 2
Oyundan Çıkarıldığı Maçlar
Sarı Kartlar 3
Kırmızı Kartlar 1

Her hafta yayınlanan Geleceğin Futbolcuları yazılarımız için bizi takipte kalın.

Daha fazla ZupperKafa Spor kategorisi için tıklayınız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
1
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Katılmıyorum Katılmıyorum
0
Katılmıyorum
İlginç İlginç
4
İlginç
Bravo Bravo
4
Bravo
Katılıyorum Katılıyorum
7
Katılıyorum
Zupper Zupper
5
Zupper
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Abnormal Kalem
Beni Facebook; @Abnormal Kalem üzerinden takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.