Geleceğin Futbolcuları: Lucas Chaves

Yeteneklerini kendi yaşıtları arasında en iyilerle geliştiren Arjantin Liginin en iyi kalecilerinden olan Lucas Chaves bu haftaki futbolcumuz.


18
18 Beğeni
Lucas Chaves

Bu haftaki bölümümüzde sizlere tanıtacağımız futbolcu; Lucas Chaves. Diğer Geleceğin Futbolcuları yazılarımızdan farklı olarak ilk defa bu yazımızda bir kaleciden bahsedeceğiz.

Lucas Chaves, 9 Ağustos 1995 Martin Coronado/Buenos Aires doğumlu. 24 yaşındaki Arjantinli futbolcu şu anda Argentinos Juniors’un kaleciliğini yapmaktadır.

Küçük bir çocukken River Plate’in alt yapısında eğitimine başlayan Chaves, burada geçirdiği kısa sürenin ardından River’den ayrılıp Argentinos Juniors’a katıldı. Argentinos Juniors altyapısında bulunan birçok farklı yaş grubuna oranla 1995 doğumlular grubu yıllarca Argentinos Juniors’un sahip olduğu en iyi gruptu. Lucas Chaves yeteneklerini en iyilerin arasında geliştirdi ve arkadaşlarıyla birlikte alt yapı maçlarında bir şampiyonluk kazandı.


Lucas Chaves

1. Ligin En İyi Kalecilerinden Biri

Profesyonel futbol kariyerinin ilk maçına 22 Ekim 2013 yedekler turnuvasında Velez’e karşı oynanan maçta çıktı. 2015 yılında daha A takımıyla birlikte maçlara çıkmamasına rağmen eğitimlere A takımıyla birlikte katılmaya başlamıştı bile. 2016-2017 sezonunda Argentinos Juniors 2. Ligdeyken, A takımının yedek kalecisiydi. Sezonun bitmesine iki hafta kala takımın kalecisinin sakatlanması sonucu, iki hafta boyunca takımın ana kalecisi olmuştur. Bu sezon Argentinos Juniors lig şampiyonu olmuştur.

Argentinos Juniors’un 1. Lige yükselmesi ve takım koçunun değişmesi ardından takım arkadaşlarının ve yönetimin güvenini kazanmış olan Lucas Chaves, yeni sezonda takımın kalecisi olmuştu. O sezonun Temmuz ayında Chaves Argentinos Juniors ile olan sözleşmesini 2023’ün sonuna kadar uzatmıştır.

Arjantin 1. Liginde geçirdiği 3 sezonun ardından, şimdiden Arjantin liginin en iyi kalecilerinden biri olarak adı anılmaya başlandı.

Aşağıdaki video’da Lucas Chaves‘in son sezon maçlarındaki performansını izleyebilirsiniz.Lucas Chaves Hakkında Benim Görüşüm

Aslında Chaves’in başarı hikayesi tipik bir yerini aldığı futbolcu kadar iyi olduğunu ispatlamaya çalışan futbolcu hikayesidir. Takımda kalabilmek için büyük bir baskı hissetmiş ve elinden geleni fazlasıyla yapmıştır. O kadar başarılı olmuştur ki, şu anda 1. Ligin en az gol atılabilen 4. kalecisidir.

Lucas Chaves sahada maç sırasında baskınlığını ve lider yönünü çok iyi kullanabiliyor. Sahayı herkesten daha iyi görebildiği için bir takım kaptanı gibi arkadaşlarına bulunmaları gereken pozisyonları ve yaptıkları hataları söylüyebiliyor.

Ayrıca ne zaman defansa gelmeleri ve ne zaman hücum yapmaları gerektiğini de söylüyor. Bu yönü son sezonda takımına o kadar çok yardımcı oldu ki, Arentinos Juniors kendi evlerinde yaptıkları hiçbir maçı kaybetmediler. Takım o kadar başarılı oldu ki Güney Amerikalı bir takımın katılabileceği en büyük uluslararası turnuvaya katılmaya hak kazandılar; Copa Libertadores.


Her hafta yayınlanan Geleceğin Futbolcuları yazılarımız için bizi takipte kalın.

Daha fazla ZupperKafa Spor kategorisi için tıklayınız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Katılmıyorum Katılmıyorum
0
Katılmıyorum
İlginç İlginç
7
İlginç
Bravo Bravo
6
Bravo
Katılıyorum Katılıyorum
6
Katılıyorum
Zupper Zupper
6
Zupper
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Abnormal Kalem
Beni Facebook; @Abnormal Kalem üzerinden takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.